ŘÍJEN 2019 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ŘÍJEN 2019

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2019
Výlet na Emilovnu
Ve středu 2. října jsme se vypravili na výlet na Emilovnu. Měli jsme tam připravený pořad ve spolupráci s Lesy ČR. Při našem dojezdu už na nás čekal Toník, který nás provedl lesem a ukázal spoustu zajímavostí. První povídání proběhlo u krmelce, kde jsme se dozvěděli, čím zvěř přikrmovat a co je pro ni nebezpečné. Cestou jsme hledali „ztracená“ paroží, seznamovali se s faunou a flórou. Na závěr si pro nás Toník připravil ukázky zvuků obyvatelů lesa. Konec výletu narušil déšť, a tak nám nezbylo nic jiného, než výlet přerušit a vrátit se do družiny.
A ještě jedna zajímavost. Bylo tam tolik hub, že jsme jich v životě tolik pohromadě neviděli.
Bramborový den
Říjen je měsícem sklizně brambor. Bramborový den v naší družině probíhal tak, že jsme si napřed v tělocvičně s bramborami zasoutěžili a po té z nich vyráběli skřítky Bramboráčky.
Atletické závody s ŠD Křivoklát
Již podruhé v tomto školním roce jsme se sešli s našimi kamarády z Křivoklátu, abychom si s nimi zasportovali. Tentokrát nás čekal vytrvalostní běh a hod kriketovým míčkem. Ve vytrvalostním běhu jsme si diplomy rozdělili stejným dílem, ale v hodu jsme soupeře jednoznačně převálcovali.
Objevujeme Česko
Významné třicetileté výročí, které si naše republika letos v listopadu připomíná, nás vedlo k tomu, že jsme si  ve školní družině trochu na republiku „posvítili.“
Objevujeme Česko od A do H je první částí projektu, který se uskutečnil od čtrnáctého do sedmnáctého října.
Pondělí jsme zahájili rozpravou nad mapou ČR. Ukazovali si města, řeky, hory, seznamovali jsme se se základními údaji. Každé písmenko nás přivedlo k nějaké zajímavosti. Ochutnávali jsme bonbony antiperle a říkali si, jak vznikají. Četli jsme si pověst o Bivojovi, řešili cukrový hlavolam, hráli hru Pan Čáp ztratil čepičku, domalovávali panákovi uši, zdobili královně Elišce svatební šaty, hledali fialku. Písmenko G jsme věnovali Karlu Gottovi a uspořádali si pěveckou soutěž. Odpoledne zakončilo povídání o houbách a jejich dělení na jedlé a jedovaté.
V úterý jsme se věnovali alchymii. Zkoušeli jsme různé pokusy a řešili záhady.
Středa byla věnována sportování. Zkoušeli jsme napodobit naše sportovce. Běhali jsme jako Hejnová, hráli tenis jako Berdych, chytali góly jako Hašek....
Ve čtvrtek jsme projekt zakončili velkým soutěžně – zábavným odpolednem. Pracovali jsme se slepou mapou, vymýšleli různá slova od a do h a v závěru jsme své vědomosti zdokonalili v kvizu o ČR.
Druhá část projektu bude následovat v lednu. Už teď se těšíme.
Vojenský den
Ve středu 23. října jsme si hráli na vojáky. Převážně kluci přišli náležitě vybaveni. Sešly se nám různé střelné zbraně, dalekohledy, nábojnice a především vojenské oblečení – různé maskáče, čepice...  Celé odpoledne jsme ve vojenských disciplínách soutěžili. Běhali jsme na čas, stříleli, přetahovali, překonávali překážky, hledali miny a odpovídali na otázky o naší republice. Nejlepší vojenskou dvojicí tohoto ročníku se stali Jenda se Štěpánem.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky