KRONIKA ŠD ŘÍJEN 2017 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD ŘÍJEN 2017

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2017
Indiánský desetiboj
Středa 4. října patřila indiánům. Odpoledne jsme zahájili indiánskou básničkou a hádankami ve školní družině. Prvním úkolem bylo najít si kamaráda, se kterým budu soupeřit s ostatními v různých disciplínách. Další úkoly následovaly v terénu. Přenášeli jsme raněné, ukrývali se v terénu, mátli stopy před pronásledováním nepřátel, zkoušeli pozornost, svoji sílu......
Vítěznou dvojicí se stal Fanda Ficek s Jirkou Hamouzem.
Atletický čtyřboj s ŠD Křivoklát
Podruhé jsme se s našimi kamarády sešli ve středu 11. října. Čekal nás vytrvalostní terénní běh a hod kriketovým míčkem. Výsledky napověděly, že jsme se i tentokrát o diplomy rozdělili spravedlivým dílem. Naši družinu nejlépe reprezentovaly sestry Bernardové a F. Ficek, ale spousta dalších závodníků nezůstala pozadu.
Týdenní projekt Barevný podzim, 16. – 20. října

Krásná podzimní příroda nás inspirovala k tomu, abychom se jí věnovali co nejvíce. Proto projekt, ve kterém jsme tvořili, pozorovali, přemýšleli, ale i cestovali.

Pondělí – Sadařovo tajemství
Povídali jsme si o sklizni podzimního ovoce, vyráběli zápichy a z jablíček „vařili“ křížaly. Už se těšíme, až je ochutnáme.

Úterý – Hrátky s ježkem
Ježka všichni známe, ale čím se živí? Jak se zachováme, když najdeme opuštěného ježka?
Dokážeme se o něj postarat? O tom všem jsme si povídali, a pak už jsme si s ním hráli. Hledali jsme ztracené bodlinky, tvořili ježky z papíru, skládali ježčí puzzle.

Středa – Podzimníček
Přinesli jsme si z domova spoustu přírodnin, přesto jsme se vypravili  do přírody a v okolí školy ještě nějaké nasbírali. A pak už jsme tvořili – vyráběli jsme skřítky Podzimníčky.
Přijďte se podívat, máme je vystavené na chodbě školy.

Čtvrtek – výlet na Emilovnu
Byla to paráda. Krásné počasí, dobrá nálada a skvělý pan Toník, který nás na Emilovně nepřivítal sám, ale se dvěma psími kamarády. Spoustu nového jsme se dozvěděli, trochu jsme si i zazávodili a svačina od maminek chutnala v přírodě stokrát více než jindy.
Pátek – Putování s drakem mrakem
Symbol podzimu – drak nás provázel posledním dnem projektu. Papírové dráčky jsme hledali a řešili s nimi podzimní úkoly. Byl to právě podzimní kviz, který program završil.  S třicetišesti otázkami si nejlépe poradila dívčí trojice Zuzana, Bětka a Markéta.
Znalosti však prokázali i ostatní.
V lednu navážeme projektem Bílá zima.
Bublinky – pastelkové svátky
V měsíci říjnu byly pastelkové svátky zaměřeny na trikoloru. V červeno – modro – bílých družstvech jsme hráli různé hry, tvořili, vymýšleli. Hráli jsme si s barevnými koulemi, barevnými lístky, pozorovali, od které barvy projede kolem naší školy aut. Přemýšleli jsme, jaká existují zvířata, které květiny mají naše barvy. Hráli jsme  hru, Pan čáp ztratil čepičku.
Vojenský den
Ve středu 25. října jsme měli v družině vojenský den. Kdo mohl, přišel oblečen po vojensku. Na výstavě se nám sešlo také hodně zbraní, přijel i tank. Po vojenské přehlídce následovali vojenské disciplíny. Běhali jsme, ukrývali se v terénu, hledali miny, poskytovali pomoc raněnému. Nejlepšími vojáky se v tento den stali bratranci Novákovi.
Halloween
V úterý 31. října jsme prožívali Halloweenský den. V zatemněné místnosti jsme si povídali o tomto svátku, četli tajemný příběh, a pak už následovalo dlabání dýní. Letos se nám jich sešlo velké množství a moc se nám povedly. Zdobí prostranství před školou. Na konci odpoledne jsme si zahráli hru s papírovými dýněmi a samozřejmě nechyběly ani sladkosti, právě pro tyto dny typické.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky