KRONIKA ŠD BŘEZEN 2017 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD BŘEZEN 2017

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2016
Hudební odpoledne
Ve středu 1. března se u nás v družině zpívalo. Nejprve jsme si v tělocvičně za doprovodu známých písní zahráli „židličkovanou“.  A pak už ve družině, rozděleni do tří hudebních týmů, zpívali, soutěžili, vymýšleli, luštili.
Návštěva v družině
V pondělí 6. března jsme v naší družině přivítali zástupce místního oddělení policie ČR.
Opět nám po roce v předjarním období přišli připomenout, jak se chovat na silnicích, hřištích, ale i doma, aby se nám nic nestalo. Poutavé povídání vystřídaly naše „všetečné otázky“ a o zpestření odpoledne se postaral pan Fikejz, když všem zúčastněných odebral daktyloskopické vzorky. V závěru odpoledne byli všichni odměněni omalovánkami, které jim předala paní Pencová. Děkujeme za příjemně strávené chvíle.
Toboga
(Neznámý název, ale známé zábavné centrum v Praze – Zličíně.) :)

Zavítali jsme do něj ve čtvrtek 9. března a stálo to za to. Spousta atrakcí, prolézaček, autíček, trampolín, hřiště, horolezecká stěna, nafukovací drak a mnoho dalšího nás příjemně zaměstnalo na tři hodiny. Moc se nám tu líbilo a při odchodu se mnozí ptali, kdy se sem zase vrátíme. Tak snad za rok.
Týden budoucnosti
Co nás čeká v budoucnosti? To si opravdu můžeme jen představovat. Tak tomu bylo i v naší družině jeden březnový týden.
Pondělí jsme zahájili výtvarnou soutěží  Hračka roku 2050. Děti ztvárňovaly, jak se jejich oblíbená hračka promění za 33 let.
Úterý bylo „Dnem naruby.“ Naučili jsme se říkat naše křestní jména odzadu, pozadu jsme běhali, chodili po schodech, vrhali špejlí místo oštěpem .......
Středeční pořad se nazýval Den skřítků a mimozemšťanů. Ve Stříbrném luhu si pro nás pětice skřítků připravila úkoly. Byli to: Naschválníček, Lesníček, Ochranář, Filuta a Popleta. Překonávali jsme lesní překážky, určovali druhy stromů, hledali předměty, které do přírody nepatří, vyráběli lesní strašidla a hledali pravdivé a nepravdivé informace o přírodě. Ve školní družině jsme si na známé písně vymýšleli uvítací tanec pro mimozemšťany, kteří se nás chystali navštívit.
Čtvrtek byl dnem kouzlení a záhad. Žádný kouzelník nechce prozradit své triky. Netřeba slov, podívejte se na fotky.
V pátek jsme Týden budoucnosti zakončili programem „Jak to bude dál?“.
Nejprve jsme hráli hry na povolání, určovali povolání dle indicií, a pak už se každý zamýšlel nad tím, čím by chtěl být, jak by chtěl vypadat, kde by chtěl bydlet.
I když byl program  v našem týdnu pestrý, doufáme všichni, že naše budoucnost bude jen a jen růžová.
Vítáme jaro
Sice se zpožděním, ale přece, jsme v úterý 28. 3. přivítali jaro. Nádherné počasí atmosféru ještě umocnilo a my při našem putování potkali spoustu lidí. Všem jsme popřáli krásné jaro a obdarovali je ozdobným kolíčkem.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky