KRONIKA ŠD BŘEZEN 2018 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD BŘEZEN 2018

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2017
Bruslení
V pátek 2. března jsme společně s kamarády z křivoklátské družiny strávili odpoledne na ledu. Přišli jsme je navštívit na jejich hřiště, které se za pomoci mrazu a pana učitele Vostatka proměnilo v kluziště. Někdo stál na bruslích poprvé, někomu to šlo už od začátku perfektně, ale užili jsme si to všichni.  A ten, kdo neměl brusle, hrál alespoň hokej.
Výlet
Konečně jsme se dočkali. Byla středa 7. března a my hned po obědě odjeli do Toboga – zábavného centra v Praze. Je to tady takový dětský ráj. Spousta prolézaček, skluzavek, nafukovací drak, trampolíny, autodráhy, hřiště na kopanou a košíkovou, stolní fotbálky ...., tři hodiny tady utečou jako nic. Už když odjíždíme, ptají se děti, kdy zase pojedeme.
Vítání jara
Jaro se letos objevilo 20. března, ale pouze v kalendáři. Nevlídné mrazivé počasí provázené nepříjemným větrem nás však neodradilo a vyrazili jsme do ulic. Nešli jsme s prázdnou, koho jsme potkali, tomu jsme popřáli hezké jarní dny a obdarovali ho vlastnoručně vyrobenou ovečkou. Všichni se na nás usmívali a byli příjemně překvapeni.
Kvetoucí jaro
Třetí část projektu se uskutečnila od 12. do 16. března a navazovala na Bílou zimu.
Pondělí  - Lesní čarování
Poznávali jsme stromy, kreslili je, povídali si o nich.  Hledali jsme strom s nejsilnějším kmenem, největší a nejmenší, odhadovali výšku lesního porostu na dálku. Odpoledne jsme zakončili přírodovědným kvizem.

Úterý – Voda kolem nás
Nejprve jsme si vyrobili z papíru lodičky nebo parníky a šli je pouštět na řeku Berounku, kde jsme si zahráli i několik vodních her. Po návratu do družiny jsme v soutěžení pokračovali – poznávali různé druhy nápojů a hledali pirátský poklad.

Středa – program ve spolupráci s Lesy ČR
Ve středu jsme v naší družině přivítali příjemného hosta, pracovníka lesů, Ondru. Vzal nás do Stříbrného  luhu a celé odpoledne nám vyprávěl o lese a jeho obyvatelích. Hráli jsme i zajímavé hry.

Čtvrtek – Probouzení zvířátek
Protože v březnu se začínají v přírodě rodit první mláďata, hráli jsme si na to, jak je probouzíme. Sestavovali  jsme zvířecí rodinky a pomocí různých her probouzeli k životu veverky, berušky ....

Pátek – Vitaminová bomba
Poslední den projektu si děti do družiny přinesly různé druhy zeleniny a ovoce. Nejprve jsme je poznávali a třídili. Domýšleli jsme básničku Vitamínová a následovala příprava vitamínových talířů. Soutěž o ovoci, zelenině a správném stravování prověřila naše znalosti. V samém závěru odpoledne jsme si na našich vitaminových talířích pochutnali.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky