KRONIKA ŠD LEDEN 2018 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD LEDEN 2018

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2017
Nový rok jsme v družině zahájili ve středu 3. ledna a třídenní školní týden jsme věnovali vzpomínkám na Vánoce. Hned ve středu jsme navštívili lesík, který byl námi v prosinci ozdobený dobrotami pro zvířátka. I přes mírnou zimu naši zvířecí kamarádi hostinou nepohrdli, skoro vše bylo snězené. Po návratu do družiny jsme hráli POVÁNOČNÍ AZ KVIZ.
 
Detektivní odpoledne
 
Hrát si detektivy nás vždy baví. Ve středu 10. ledna jsme vytvořili tři vyšetřovací týmy a vydali se do Stříbrného luhu, prý tam někdo viděl zloděje. Bylo na nás, abychom vše prozkoumali a opravdu, zloděj tam řádil. Zanechal však při svém rabování stopy, poztrácel starožitné talíře. Všechny jsme našli. V družině jsme pak zkoumali zásilky s bílým práškem, řešili záhadu vykradené chaty, popisovali pachatele činu.............. Moc jsme si to užili.
Bílá zima
Týdenní projekt Bílá zima navázal na projekt Barevný podzim.  A co se v tomto týdnu událo?
V pondělí 15. ledna jsme se vypravili k řece Berounce, abychom tam nakrmili kachny. Na hostinu se jich slétlo asi padesát a na tvrdém pečivu si moc pochutnaly. Po návratu do školní družiny jsme hráli vědomostní soutěž o zimě.
V úterý jsme vyráběli ptačí dobroty. Ruličku od toaletního papíru jsme natřeli tukem a obalili v různých semínkách. Po zatuhnutí jsme upevnili provázek a „krmítka“ šli zavěsit na školní zahradu. Odpoledne nám zpříjemnili různé kvizy a soutěže o zimní přírodě.
Ve středu jsme si uspořádali Olympijské hry. Dva týmy, zastupující země Německo a Francie, se utkaly v několika olympijských disciplínách. Lyžovali jsme, jezdili na bobech, hráli curling, závodili v biatlonu ............... nemohl chybět olympijský oheň, skládání olympijského slibu a slavnostní nástup s vlajkonoši. Nebylo důležité, kdo vyhrál, ale že se všichni zapojili.
Ve čtvrtek nás navštívila Sněhová královna, sice jen ta pohádková, ale i ta nás zaujala. Promítli jsme si o ní film a prostřednictvím otázek vyzkoušeli, jak pozorně jsme ho sledovali. Nakonec jsme ji formou rychlokresby znázornili. První z týmu ji začal malovat. Měl na to půl minuty a po té předal fix dalšímu z týmu, a tak se postupně vystřídali všichni. Týdenní projekt jsme v pátek zakončili hrou Mrazík s červeným a modrým nosem. Plnili jsme opět různé zimní úkoly – házeli sněhovou koulí, zpívali písničky o zimě, putovali sněhovou stopou .......
A pak už zazvonil ten pomyslný zvonec. Jen jedinou vadu na kráse měl tento týden, nebyl sníh a vše se odehrávalo v upravených podmínkách. I tak jsme si ho užili. Na jaře nás čeká Kvetoucí jaro, už teď se těšíme.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky