KRONIKA ŠD LISTOPAD 2016 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD LISTOPAD 2016

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2016
Den literatury
Středa 2. listopadu patřila naší mateřštině. Hravou formou jsme „pracovali“ s písmenky, slovy, rýmy ...  Luštili jsme pyramidy, přiřazovali autory k dětským knihám, domýšleli básničky.
 
33. ročník Lesního běhu
 
Ve středu 9. listopadu jsme uspořádali další z našich tradičních závodů Lesní běh. Ač byl v pořadí již třicátý třetí, svoji premiéru si odbyla lesní trasa. Ta protentokrát vedla Stříbrným luhem.

 
Pořadí v kategoriích:
 
1.  Laura Bernardová                 1.  Natálie Bernardová
 
2.  Kristýna Vaňková                 2.  Kateřina Nováková
 
3.  Tereza Pokorná                    3.  Brigita Hustolesová
 
 
 
1.  Václav  Novák                      1.  Dominik Barčot
 
2.  František Koller                    2.  František Ficek
 
3.  Jiří  Novák                          3.  Matouš  Ibl    
 
 
Rekord trati – Barčot – 1:49
 
Pohádkový týden
 
Rok se s rokem sešel a opět je tu náš tradiční Pohádkový týden.
 
V pondělí 14. listopadu jsme jej zahájili výtvarnou soutěží. Pod rukama dětí vznikaly obrázky oblíbených filmových, knižních a pohádkových postav. Děti pak samy určily, komu se nejvíce povedly. Nejlepší trojice v kategoriích jsme odměnili diplomem a drobnou odměnou. Všechny obrázky jsme si pak vystavili v naší družině.
 
V úterý jsme podnikli výpravu za dinosaurem, kterého má jeden náš kamarád.  Obrázek vám napoví. Po návratu do družiny jsme hráli hru Videostop.
 
Ve středu jsme putovali pohádkovým krajem. Ocitli jsme se v pohádce Zlatovláska a plnili úkoly Jiříka. Navštívili jsme království, které ohrožoval drak a plnili pohádkové disciplíny
 
v tělocvičně. Pak už následovalo pohádkové Riskuj. Ve čtvrtek byl státní svátek, tak jsme na jeden den program přerušili, abychom se k němu vrátili v pátek a zakončili ho promítáním filmu na přání.
Cesta za hranice
Ve středu 23. listopadu jsme cestovali za hranice. Jak jinak, než prstem po mapě. Protože sousedíme se čtyřmi státy, rozdělili jsme se na čtyři party a vydali se hledat o příslušném státu informace. Každá parta si také vyrobila svoji vlajku. Pak už to začalo. První začínali Slováci. Představili nám svoji zemi a po té následovala hra pro tuto zemi typická. Tu připravily paní vychovatelky. Následovali Němci, Rakušané a Poláci. Nejen že jsme se dozvěděli o našich sousedech mnoho zajímavostí, ale při hrách jsme se moc pobavili.
Zamykání řeky
K řece Berounce jsme se vydali ve středu 30.listopadu a podle našich obrázků poznáte, jak „zamykání“ probíhalo.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky