KRONIKA ŠD LISTOPAD 2017 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD LISTOPAD 2017

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2017
Lesní běh
34. ročník Lesního běhu se uskutečnil ve středu 8. listopadu ve Stříbrném luhu. Počasí nám během odpoledne přestalo přát, přesto všichni s pravým sportovním zápalem trať absolvovali. Na prvních místech se umístili: F. Ficek, M. Makarský, L. Bernardová a N. Bernardová. Poslední jmenovaná zaběhla rekord trati 1:11 sekund.
McDonald/s cup
Konečně se všichni příznivci fotbalu dočkali, byl zahájen fotbalový turnaj McDonald/s cup. Letos se přihlásilo 18 hráčů, kteří se ve třech družstvech postupně utkají 2x každý s každým. Po podzimní části soutěže bude následovat krátká přestávka a v novém roce vstoupíme do zimní části soutěže. V dubnu budeme znát vítězný tým.
 
Etické odpoledne – Jsem laskavec
 
V pondělí 13. listopadu jsme se zúčastnili celostátní akce Jsem laskavec. V přihlášce jsme uvedli, že uděláme dobrý skutek ve formě nějaké prospěšné práce. Uklidili jsme si šatny a vytřídili tři pytle plastových víček od těch nežádoucích, abychom je mohli věnovat na dobrou věc. Odpoledne jsme si zpestřili etickými hrami.
 
Drakiáda
 
Uspořádat Drakiádu je vždy sázka do loterie. Jaké bude počasí, bude foukat? Nám se to povedlo. Ve středu 15. listopadu to prostě vyšlo. Na poli pod Permonem to foukalo, a i když bylo pochmurné počasí, draci krásně létali.
 
Pohádkový týden
 
Náš tradiční předvánoční projekt proběhl 20. – 24. listopadu. V pondělí byl zahájen výtvarnou soutěží. Nejhezčími obrázky byly přímo dětmi vybrány ty od Terezky Pokorné a Adama Chňoupka. Moc se líbily i obrázky Laury Bernardové, Kristýny Vaňkové, Terezy Melčové a Katky Novákové. V úterý jsme navázali soutěžním odpolednem. Řešili jsme pohádkové kvizy, hráli Videostop a různé hry s pexesem. Ve středu jsme soutěžili v tělocvičně, vymýšleli pohádkové postavy  podle abecedy, hledali korálky princezny Zlatovlásky, hráli si na šíleně smutnou princeznu. Odpoledne zakončil pohádkový risk. Ve čtvrtek se tančilo, byl pohádkový karneval, zpestřený různými hrami. Pohádkový týden v pátek zakončilo promítání filmu na přání. V hlasování vyhrál film Mimišéf.
Bublinky – pastelkové svátky
Měsíc listopad byl označen jako svátek pohlednice a známky. Do družiny jsme si přinesli spoustu pohlednic a zkoumali je. Kdo je napsal, komu patřily, jak jsou staré, co zobrazují? Snažili jsme si vyrobit svoji vlastní pohlednici s vánoční tématikou. S pohlednicemi jsme si zahráli i několik her. Další odpoledne jsme se věnovali známkám. Seznámili se s jejich historií, ukazovali si, jakou měly a mají peněžní hodnotu a každý si navrhl svoji sérii.
Zamykání řeky
Ve středu 29. listopadu jsme uzamkli řeku Berounku. Každý si vyrobil svůj papírový klíč, který na zamykání použil a po té ho vhodil do řeky. Tím opravdovým řeku zamkli naši páťáci, kteří s námi tuto akci zažívají naposled.  A co jsme řece popřáli? Aby přes zimu načerpala hodně síly, měla dostatek vody a aby lidé do ní nevhazovali odpadky.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky