KRONIKA ŠD LISTOPAD 2018 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD LISTOPAD 2018

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2018
Sportovní kroužek
V letošním školním roce funguje při naší školní družině sportovní kroužek. Hrajeme fotbal a florbal, někteří to umí, nováčci se to učí. V pátek 2. listopadu jsme se na fotbalovém hřišti U jezu setkali s kamarády ze školní družiny a sehráli s nimi přátelský zápas. Skončil 4:2 pro naše soupeře. Nedá se nic dělat, musíme více trénovat.
Kroužek logiky a deskových her
Každé  pondělí  se schází milovníci stolních a logických her ve 3. třídě, aby se pod vedením paní učitelky Olgy Juráňové seznámili s různými hrami a navzájem poměřil  svoje síly. 5. listopadu jsme byli pozváni, abychom s nimi strávili odpoledne. Moc nás to bavilo, naučili jsme spoustu nových her a zažili hodně legrace.
35. ročník Lesního běhu
Ve středu 7. listopadu proběhl již zmiňovaný 35. ročník Lesního běhu. Trať vedla Stříbrným luhem a měřila asi 500 metrů. Ve svých kategoriích zvítězili – Š. Hrůza, V. Novák, L. Krupičková a T. Pokorná.
Drakiáda
Bude v pondělí foukat? Nebude v pondělí foukat? Na tyto otázky nemohl nikdo z nás dopředu odpovědět. Přesto jsme si to všichni přáli. Na pondělí 12. listopadu jsme si naplánovali Drakiádu. Některé děti si z domova přinesly draky, a tak jsme po obědě vyrazili na louku pod Permonem. Mírně foukalo, draci poletovali nepříliš vysoko, přesto nám pohyb na čerstvém vzduchu určitě neuškodil. Nejlépe drak létal Štěpánovi a ostatní mu to tak trochu záviděli.
Jsem Laskavec
I v letošním roce jsme se tohoto celorepublikového projektu zúčastnili. Laskavci jsme se stali v úterý 13. listopadu. A jak to probíhalo? Uklízeli jsme školní zahradu a lesík pod Permonem, opakovali si základy slušného chování a odpoledne si v závěru zpestřili etickou hrou Majitel lodi.
Pohádkový týden
se stal jedním z projektů školní družiny, který se s menšími obměnami uskutečňuje každý rok. Letos na něj připadlo období mezi 19. – 22. listopadem.
V pondělí jsme jej zahájili výtvarnou soutěží. Děti malovaly svoje oblíbené filmové, knižní a pohádkové postavy. Nejpovedenější výkresy jsme si vystavili. V úterý jsme byli pozváni paní učitelkou Pokornou na divadlo, které secvičila s dětmi navštěvující Čtenářský kroužek. Shlédli jsme pohádky Perníková chaloupka a O poslušných kůzlátkách. Moc se nám to líbilo a herci sklidili veliký potlesk. Další program už následoval v družině. Hledali jsme pohádkové postavy, luštili kvizy a vymýšleli slova z pohádkové postavy KARKULKA. Ve středu nás čekalo pohádkové zápolení v tělocvičně, doplňování postav do textu a plnili jsme úkoly Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Druhou část odpoledne jsme ukončili soutěží Pohádkový risk. Posledním pohádkovým dnem byl čtvrtek, kdy jsme promítali vítězný film na přání.
První sníh
Zamykání řeky
Zima se nezadržitelně blíží, a tak jsme se vypravili k řece Berounce, abychom ji uzamkli. Nejprve si každý účastník akce vyrobil klíč, který mu posloužil k uzamčení a k popřání řece, aby zimu přečkala. A pak již nastal ten okamžik, kdy tradičně nejstarší členové družiny uzamkli řeku opravdovým klíčem za recitace symbolické básničky.
1 – 2 – 3 – 4 – 5
Odpoledne s tímto názvem se odehrávalo ve středu 29. listopadu. Skrývala se za ním zábava s čísly. Chtěli jsme dokázat, že i matematika může být zábavná. To se nám povedlo. Hráli jsme matematické hry, řešili záludnosti i hlavolamy a to jak v družině, tak i v tělocvičně.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky