KRONIKA ŠD PROSINEC 2018 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD PROSINEC 2018

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2018
Čertův týden
u nás v družině probíhal od 3. do 6. prosince. V pondělí jsme promítali diafilm Zapomenutý čert a následně odpovídali na kvizové otázky. V tělocvičně pak probíhal čertovský pětiboj.
V úterý jsme vyráběli čertovské zápichy, které jsme si odnesli domů a vyzdobili s nimi naše pokojíky. Ve středu program vyvrcholil čertováním. Přinesli jsme si různé čertovské převleky a rekvizity, četli čertovskou pohádku, které jsme vymýšleli konec. V tělocvičně jsme po četrovsku závodili a nakonec se vrátili do družiny, abychom si naše znalosti prověřili v čertovském riskuj. Nejlepší tým – Andělé dostali perníky. Týden jsme zakončili promítáním DVD Pekelná maturita.
 
Plovoucí naděje
 
Každý z nás má spoustu přání a tajně doufáme, že se nám vyplní. Už z tohoto důvodu chodíme v předvánočním čase k řece Berounce, kde si svou ořechovou lodičku pouštíme. Ne jinak tomu bylo i letos, v pondělí 17. prosince. Jen ten vítr byl docela proti a naše hořící svíčky sfoukával. Přesto jsme je pustili a doufáme, že se naše přání vyplní.
Vánoční besídka
Tak jsme se konečně dočkali. Ve středu 19. prosince k nám zavítal Ježíšek. Ne ten opravdový, ale ten kamarádský. Stromeček zdobil naši družinu již dříve, každý den jsme pečlivě otáčeli adventní kalendář a zapalovali prskavky. Ale těch dárků, které jsme si nadělili s kamarády, jsme se dočkali až ve středu. Než došlo k jejich rozbalování, zpříjemnili jsme si odpoledne prováděním vánočních zvyků, vánočními hrami, zpíváním koled a nezapomněli jsme ochutnat cukroví našich maminek a babiček.  Prostě, moc jsme si to odpoledne užili.
Vánoční koncert
Se starým rokem jsme se rozloučili vánočním koncertem.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky