KRONIKA ŠD ÚNOR 2017 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD ÚNOR 2017

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2016
Detektivní odpoledne
Ve středu 8. února jsme si opět hráli na detektivy. „Zloději“ tentokrát chtěli vykrást sejf s penězi a my jsme tomu museli zabránit a vypátrat je dříve, než akci uskuteční. Pátrali jsme v terénu i ve školní družině a opravdu se zadařilo. Po té jsme jako správní vyšetřovatelé museli přijít na kloub několika záhadám. Pokusy s vejci, skleničkami s vodou i záhadu se stočeným papírem do ruličky jsme zvládli na výbornou.
 
Týden přítomnosti
 
následoval po již skoro zapomenutém týdnu minulosti 16. – 20. ledna.
 
Zahájili jsme ho v pondělí pod názvem Současná kuchyně. V malém oddělení se připravovaly jednohubky, ve velkém toasty. Všichni se zapojili a společnými silami vytvořili chutné pohoštění. Úterý jsme věnovali programu s názvem Sport - zábava – kultura. V družině jsme řešili různé křížovky, sudoku, bludiště ....., v tělocvičně jsme překonávali překážkovou dráhou a na závěr jsme promítali pohádku O perníkové chaloupce a odpovídali na otázky z diafilmu.
 
Středa nesla název Cesta přítomností. Hráli jsme hry, které nás v družině současně hodně baví, ale také jsme zpívali, vyráběli skládanky z papíru a mnoho dalšího.
 
Ve čtvrtek si děti mohly přinést lego. Odpoledne s názvem Legohrátky potěšilo snad všechny milovníky této populární stavebnice. Napřed jsme si trochu s kostičkami pohráli a pak už následovalo samotné tvoření. Poslední den tohoto týdne jsme věnovali deskovým hrám a uspořádali turnaj ve stolních hrách.
 
Týden se vyvedl, každý si v něm určitě našel to, co ho nejvíce baví a zajímá.
 
Následovat bude Týden budoucnosti. Co nás čeká? To ukáže budoucnost už v březnu.
Skvělé odpoledne
Ve středu 22. února jsme v naší družině po delší době přivítali pana Šebka ze střediska Lesy ČR. Opět si pro nás připravil poutavý program o zvířatech. Velkým pomocníkem mu byl obrovský padák, za pomoci kterého nám sděloval další zajímavosti ze zvířecí říše. Opět jsme se při jeho návštěvě nenudili a ještě se dozvěděli mnoho nových poznatků.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky