KRONIKA ŠD ZÁŘÍ 2016 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KRONIKA ŠD ZÁŘÍ 2016

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2016
Malování na kameny
 Krásné počasí ve středu 7. září nás vybízelo k pobytu venku. Rozhodli jsme se vydat k řece Berounce. S sebou jsme si vzali malířské potřeby. U řeky jsme hledali kamínky a malovali na ně různé obrázky. Povedli se nám moc, a tak jsme si z nich uspořádali výstavku.
 
Atletický čtyřboj s ŠD Křivoklát
 
Vzhledem k časové tísni jsme se rozhodli rozdělit čtyřboj do dvou odpolední.
 
Ve středu 14. září se uskutečnily dvě disciplíny – běh na 50 metrů a skok daleký z místa. Celkem závodilo 56 závodníků ve čtyřech kategoriích. Více diplomů získali kamarádi  z Křivoklátu, ale my měli zase ta nejcennější umístění. Už se těšíme na říjen, kdy proběhnou další dvě disciplíny.
Návštěva na Pískách
Ve čtvrtek 15. září jsme byli pozváni do Středního učiliště na Pískách. Po příjezdu jsme byli rozděleni na čtyři party, které postupně navštívily čtyři stanoviště.
V zahradním altánku jsme poznávali přírodniny, v laboratoři byli přítomni různým pokusům, v dílně jsme se podíleli na výrobě ptačích budek a ve včelíně jsme ochutnali med a vyrobili si svíčku. Odjížděli jsme nadšeni, každý z účastníků má pěkné zážitky.
Táborák
Opéci si vuřt zažil už každý z nás mnohokrát, ale spolupodílet se na přípravě táboráku, to si zkusil někdo v pátek 16. září poprvé. Nejprve jsme byli na dříví u nedalekých garáží, pak jsme ho museli dopravit na určené místo ke škole, založit ohniště, prolít okolí vodou vzhledem k teplému počasí a připravit si klacek s vuřtem. Oheň na nás v parném dni nemile dotíral, a tak jsme si piknik uspořádali na školní zahradě pod vzrostlými smrky. Moc jsme si pochutnali.
Dopravní hřiště
Ve středu 21. září jsme zavítali do Rakovníka na dopravní hřiště. Někteří z nás tam byli poprvé, a tak jsme si napřed hřiště prohlédli, seznámili se s dopravními značkami a předpisy a pak už to nastalo. Polovina z nás byla chodci, kteří správně přecházeli přes přechody a reagovali na dané situace. Druhá skupina jezdila na kolech, ta to měla o něco těžší. Po určitém čase jsme se prostřídali, a tak to šlo celé odpoledne. Nějaký ten pád nás neminul, ale vše se obešlo bez zranění.
Svatováclavská pouť
se stala neodmyslitelnou součástí programu naší družiny. V pátek 23. září byla připravena na školní zahradě. Nechyběla střelnice, stánek legrace, vodní střelba, strašidelný koutek, hazardní hra, rachjtle....... Štěstíčko z poutě si odnášeli všichni návštěvníci. A nejen to, dobrá nálada z pěkného odpoledne zahájila nadcházející víkend.
 
Šípkový den
 
Během jednoho zářijového dne jsme se vydali na šípky, kterých v okolí naší družiny letos uzrálo moc. Šípky jsme si přinesli do družiny, nechali je změknout a tento týden z nich mamince  vyrobili do kuchyně voňavou ozdobu. Protože nám nějaké zbyly, uvařili jsme si šípkový čaj. Moc nám chutnal.
 
 
Cesta za pokladem
 
Poslední zářijový den jsme se vydali hledat poklad. Cestu nám značila „velká“ družina a na ní ukrývala dopisy s úkoly. Naši kamarádi byli tak pečliví, že hned první dopis jsme nenašli a nutno podotknout, že i najít některé další nám dalo pěknou fušku. Nakonec jsme do cíle doputovali, kamarády a hlavně poklad našli. Samozřejmě jsme se se všemi rozdělili.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky