LISTOPAD 2019 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

LISTOPAD 2019

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2019
Halloween
V pátek 1. listopadu jsme si v naší družině uspořádali Halloween. Některé děti si přinesly z domova převleky a různé rekvizity. Kdo chtěl, toho jsme zkrášlili obličejovými barvami. Nejprve jsme si hráli v tělocvičně různé hry, a pak si vyráběli netopýří masku. Odpoledne jsme si moc užili.
 
Pohádkový týden
 
proběhl v naší družině první listopadový týden.
 
V pondělí jsme jej zahájili programem s názvem Putování pohádkami. Hádali a hledali jsme pohádkové postavy, hledali jim bydliště a skládali postupky děje určených pohádek. Hráli jsme videostop s pohádkou O Budulínkovi a řešili pohádkové hádanky.
 
V úterý program pokračoval na třech stanovištích. Na prvním se četla pohádka a následně řešily úkoly, na druhém se sportovalo a na třetím se děti staly součástí pohádky Zlatovláska. Odpoledne pokračovalo pohádkovým Riskem.
 
Ve středu jsme se stali malíři. Každý namaloval svoji oblíbenou filmovou, knižní nebo pohádkovou postavu. Nejlepší práce byly odměněny a všechny vystaveny v družině.
 
Ve čtvrtek to u nás vypadalo jako v pohádkách. Děvčata přišla oblečena do různých kostýmů princezen, víl a pohádkových zvířátek. To největší překvapení ale na všechny čekalo v podobě loutkového divadla, které sehrála dětem paní asistentka Hanka. Pohádky O Smolíčkovi a O kohoutkovi a slepičce se moc líbily.
 
V pátek jsme pohádkový týden ukončili promítáním filmu.
Jsem laskavec
I v letošním školním roce jsme se zapojili do projektu Jsem laskavec, který vyvrcholil v pátek 15. listopadu. Uklidili jsme naši školní zahradu, uspořádali věci v šatnách. V programu „Umíš se chovat?“ jsme se seznamovali s různými situacemi, které nás mohou potkat a řešili, jak nejlépe je zvládnout.
Drakiáda
V úterý 19. listopadu to sice moc nefoukalo, přesto jsme si sestavili draky a šli je pouštět na pole pod Permonem. Nejlépe to s ním uměl Toník a moc pěkně létal i Janičce, která jako jediná nezapomněla a přinesla si vlastního z domova.
Lesní běh
Ve středu 20. listopadu jsme uskutečnili již 36. ročník tohoto závodu. Asi 400 metrů dlouhou trať zvládli všichni. Nejlepší sportovci dostali diplom a malou odměnu.
Zamykání řeky
„Zamykám, zamykám řeku, na houslový klíč. Zamykám, zamykám řeku, dokud nebude zima pryč.“ Touto říkankou jsme ve středu 27. listopadu zamykali řeku Berounku. Měli jsme klíče papírové, které jsme symbolicky poslali po vodě a jeden opravdový, kterým páťáci uzamkli řeku opravdově. Popřáli jsme Berounce hodné vody a žádné odpadky.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky