ZÁŘÍ 2019 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA V ZAHRÁDKÁCH, ROZTOKY
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ZÁŘÍ 2019

ŠKOLNÍ DRUŽINA > KRONIKA ŠD 2019
Malování na kameny
Hned první zářijovou středu jsme vyrazili k řece malovat na kameny. Jak se nám to povedlo? Moc.
Z obrázků to moc nepoznáte, ale když nás navštívíte v družině, uvidíte kamínky pěkně zblízka vystavené na okenním parapetu.
Atletické závody
Ve středu 11. září jsme na školní zahradě přivítali kamarády sportovce z křivoklátské družiny. „Rozdali“ jsme si to s nimi v běhu na padesát metrů a skoku dalekém z místa. Závodili jsme jako o život a bylo to znát. Většina umístění do třetího místa patřila právě naší družině.  A jak to dopadne příště, až budeme závodit ve vytrvalostním běhu a v hodu? To se uvidí v říjnu.
Táborák
Skvělé počasí, dobroty od maminek a dobrá nálada. Tak přesně to vypadalo v pátek 13. září v areálu fotbalového sportoviště. Oheň dobře hořel, nikdo se nepopálil a všichni jsme si moc pochutnali.
Výlet na dopravní hřiště
Ve středu 18. září jsme uskutečnili výlet na dopravní hřiště v Rakovníku. Naše početná skupina se musela rozdělit na tři party, z nichž dvě představovaly chodce a jedna jezdila na kolech. Až na menší přestupky vše proběhlo v pohodě. Hlavní je, že se nikdo nezranil, osvojili jsme si pravidla v provozu a ty malé pokuty jsme si „oddřepovali.“ To abychom je příště už nedostali.
Cesta za pokladem
Krásné slunečné počasí nám přálo v pátek 20. září, kdy jsme se vydali na cestu za pokladem. Velká družina značila cestu a ukrývala dopisy s úkoly, malá putovala trasou, hledala dopisy a plnila úkoly. Nezabloudili jsme, dopisy našli, i když dvakrát jsme museli použít nápovědu na telefonu, úkoly jsme splnili. Poklad jsme našli a spravedlivě se o něj rozdělili. Jen na to focení v průběhu odpoledne jsme trochu zapomněli.
Svatováclavská pouť
Ve středu 25. září jsme na naší zahradě uspořádali pouť. Střílelo se na růže, odpalovaly rachejtle, hrály se hazardní hry, proběhla vodní střelba a mnoho dalších atrakcí. Ke svačině jsme měli pouťové koláče a v samém závěru jsme si mohli koupit štěstíčka. Jen se po nich zaprášilo. Počasí nás sice na chvíli zahnalo do tělocvičny, ale pak se umoudřilo a mohli jsme si zahradní pouti dosyta užít.
Sportovní odpoledne
V naší školní družině se hodně věnujeme sportovním aktivitám. V pátek 27. září jsme  v tělocvičně uspořádali sportovní odpoledne. Závodili jsme ve třech družstvech v různých sportovních disciplínách. Skákali jsme, běhali, stříleli branky , závodili s míči, švihadly, obručemi ....... prostě to byla taková sportovní všehochuť. Podstatné nebylo kdo vyhrál, ale že jsme si odpoledne maximálně užili.
 
Oficiální stránky ZŠ a MŠ V Zahrádkách, Roztoky © 2017
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky